Anykščiai siūlo naujieną turistams – „menostogas“: kuo tai įdomu ir naudinga? Visi žino, kas yra darbostogos, tačiau ar girdėjote apie „menostogas“? Nuo šiol tokias atostogas vietoje darbostogų galite išbandyti Anykščiuose, pranešime spaudai rašo Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras.
Darbostogos – tai tik vienos darbo erdvės pakeitimas kita, dirbant tą patį darbą. Anykščių menų inkubatoriaus kolektyvas nusprendė patobulinti šią idėją ir įprastas darbostogas nusprendė sujungti su menine kūryba.
„Kiekvienų atostogų metu būtina pakeisti darbinę veiklą, o tai ir leidžia padaryti menostogos. Kaip pavyzdį galima pateikti programuotojus: po intensyvios darbostogų dalies, programuotojams būtinas atsipalaidavimas, kurį ir gali suteikti menas ir meninė kūryba, – sako Anykščių menų inkubatoriaus vadovė Daiva Perevičienė.
– Jie gali išbandyti keramiko darbą, gali tapyti, lieti žvakes ar net užsiimti grafika ir gaminti stiklo gaminius. Į menininkų dirbtuves yra ypač sunku patekti, tačiau mes, kaip meno inkubatorius, šią galimybę galime suteikti, nes Anykščių menų inkubatoriuje reziduoja įvairių sričių menininkai – nuo tapytojų iki fotografijos profesionalų.“
Paklausta, kodėl menostogoms ypač tinka Anykščiai, D.Perevičienė šypsodamasi sako, kad Anykščiai yra ta aplinka, kur visas miestas susijęs su kultūra, be to Anykščiuose yra ir visa turistinė infrastruktūra. Dėl šios priežasties ir siūlomo menostogas, kurios apima kelių dienų darbą Anykščiuose, kuris derinamas su menine veikla, maitinimu ir nakvyne. Tokias menostogas jau išbandė ne viena turistų grupė. Taip viena grupė dviejų dienų menostogų metu be įprastinio darbo Anykščiuose mokėsi fotografijos kompozicijos bei išbandė kvapų terapiją.
Menostogų projektas parodė, kad Anykščiuose galima žengti ir toliau, menostogas papildant menų terapija, sako viena iš projekto iniciatorių D.Perevičienė. Mes jau šiandien turime specialistę, kuri baigusi menų terapiją. Tai, kad menas ir meno terapija tampa vienas iš prevencijos, gydymo ir reabilitacijos būdų, kalba ir teatro bei kino aktorė, menų (dramos) terapijos magistrė Monika Bičiūnaitė.
„Menų terapija pasaulyje žinoma seniai, tačiau į Lietuvą ji atėjo neseniai. Jai priklauso 4 pagrindinės kryptys – dailė, muzika, šokis ir drama. Nors atrodytų, kad menų terapija yra „vėjai“, tačiau jos išmokti reikia ypač daug specifinių žinių, kurių galima įgyti tik Medicinos fakultete. Aš pati asmeniškai dirbu su dramos terapija ir mano magistrinis darbas buvo susijęs su išsėtine skleroze. Tyrimo rezultatai buvo puikūs – mes ligos gal ir neišgydysime, tačiau galime padėti ją priimti, į ją pasižiūrėti kitu kampu, – pasakoja M.Bičiūnaitė.
– Menų terapija tampa ypač svarbi dabartiniais laikais. Mums vis labiau ir labiau trūksta tikro, nuoširdaus bendravimo, būti išklausytiems ir išgirstiems. Taigi dramos terapijos grupiniai susitikimai padeda patenkinti šį trūkumą. Menų terapija gali ne tik atgaivinti bendravimą, bet ir pasirūpinti siela. Mano nuomone, menų terapija turėtų būti vos ne kiekvienoje poliklinikoje kaip prevencinė priemonė. Ji ypač galėtų padėti švietimo bendruomenei. Visiems, kas abejoja menų terapija, galiu pasakyti tik tiek – tiesiog išbandykite.“ „Menostogos – naujiena turizmo rinkoje, – sako Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro vadovas Udrius Armalis.
– Toks turizmo produktas galėjo atsirasti tik Anykščiuose – būtent čia turizmas atsirado meno dėka. Pirmieji turistai į Anykščius vyko pažinti A.Baranausko, susitikti su A.Vienuoliu ir tik vėliau Anykščiai tapo kurortu. Tad nenuostabu, kad menostogų projektas gimė Anykščiuose, kur turizmas susijungė su menu ir menine kūryba.
Menostogoms būtini elementai yra stiprus turizmo sektorius bei stipri menininkų bendruomenė. Abu elementus Anykščiai turi. Anykščiuose yra įsikūręs ypač gausus menininkų būrys, kuris reziduoja ne tik Menų inkubatoriuje, bet ir Kultūros centre, Sakralinio meno centre, Tilto gatvės klasteryje.
Tad nuo šiol kviečiame Anykščiuose aplankyti ne tik turistinius objektus bet ir išbandyti menostogas, kurios Jums ir Jūsų kolektyvui leis išbandyti naujas, nebandytas veiklas bei atsigauti dvasiškai.“
Atsiliepimai