VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras

Stebinanti iniciatyva: po ėjimo – raumenis atpalaiduojantis masažas

Ėjimo naudą žmogaus organizmui pripažįsta visi medicinos specialistai. Pasaulinė sveikatos organizacija rekomenduoja kasdien nueiti 10000 žingsnių. Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė džiaugiasi, kad ėjimas dabar gali atnešti dar daugiau naudos.

„Ar kada įsivaizdavote, kad nueitus žingsnius iškeičiate į nuolaidą masažui? Tai buvo viena mano svajonių. Mes kartu su ,,SPA Vilnius“ sukūrėme virtualias „Sveikatos“ ir „Miško terapijos“ ėjimo trasas Druskininkuose ir Anykščiuose. Jų atstumas nedidelis, einant ir skaitant aprašymus, galima sužinoti įdomių faktų apie sveiką gyvenimo būdą“, – šypsosi mobilios programėlės #walk15 įkūrėja.

 

Moteris teigia, kad kiekvieną rytą nuėjus 2500 žingsnių padėsime savo sveikatai. O vaikščiojimas ir masažas yra puikus derinys, kurio efektyvumu jau galėjo įsitikinti ir jos vaikai Ula su Benu.

 

Eidami Druskininkuose sukurta virtualia „Sveikatos“ trasa, žmonės gali atrasti nemažai vertingų sveikatos patarimų ir pratimų, o Anykščiuose esanti „Miško terapijos“ trasa leidžia mėgautis gamta ir iš jos pasisemti energijos.

 

Kineziterapeutas-masažuotojas L. Zurza tikina, kad masažas puikiai atpalaiduoja raumenis: „Pasivaikščioję kai kurie žmonės jaučia skausmą apatinėje nugaros dalyje, todėl, nuėjus į masažą, specialistas nustato nemalonių pojūčių priežastį – raumenų disbalansą, įtampą – ir padeda jį numalšinti.“ Pasak L. Zurzos, masažas yra naudingas daug vaikštantiems, bėgiojantiems vaikams, nes ne tik atpalaiduoja, bet ir nuramina. Kineziterapeutas Laurynas Zurza siūlo atkreipti dėmesį ir į ėjimo tempą: „Prie įprastų 7000 žingsnių pridėčiau 3000 žingsnių greitu tempu. Intensyvus tempas padeda treniruoti širdį. Jeigu yra jaučiami skausmai – pasivaikščiojimas gryname ore pats sveikiausias metodas atpalaiduoti nervų sistemą ir kūną.“

 

„Anykščių miško festivalio“ koordinatorė Simona Vaitkutė džiaugiasi pristatyta nauja „Miško terapijos“ trasa: „Tokios iniciatyvos primena, kad miškas yra daug daugiau nei kubais ir eurais matuojama mediena, prisideda prie miško išsaugojimo praplėsdamos mūsų žinias ir leisdamos gyvai pajusti gilesnę miško vertę. Mes esame gamtos dalis ir tik tai įsisąmoninę, turime šansų išsaugoti gyvus, brandžius miškus, o tuo pačiu ir save.“

 

S. Vaitkutė pasakoja, kad Japonijos medikai išmatavę miško poveikį žmonių sveikatai, patvirtino, jog net trumpai pasivaikščiojus miške sumažėja nerimo, depresijos, pykčio, nuovargio ir sumaišties simptomai, pagerėja miego kokybė, padaugėja energijos.

 

Naująsias virtualias ėjimo trasas galima rasti mobilioje programėlėje #walk15, o trasoje nueiti 2500 žingsnių į nuolaidą masažui keičiami ,,SPA Vilnius“ centruose Druskininkuose, Anykščiuose ir Vilniuje iki 2019 m. vasario 10 d.

Atsiliepimai

Komentuoti